fbpx
18.8 C
Skopje

Грчкиот претседател имаше операција на срцето

АКТУЕЛНО

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос имаше успешна операција на срцето, јави ТАСС.

На денешната интервенција, лекарите му вградија стент на 67-годишниот шеф на државата.

Операцијата беше направена во кардиолошкиот центар во Атина.

Прокопис Павлопулос се очекува да се врати на своите работни обврски уште во текот на утрешниот ден. 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -