22 C
Skopje

Грозоморна слика пред црквата Св.Ѓорѓија во Чаир: Малолетници упатуваа пцовки и ја удираа вратата на црквата (Видео)

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Порталот Инфомакс, вчера на својата официјална фејсбук страница, објави видео од пред црквата Св. Ѓорѓија во Чаир, на кое се гледа како малолетни деца, упатуваат пцовки, плукаат и ја удираат вратата на црквата.

Велики Петок, важи за најтажниот ден во христијанството, ден кога е распнат Исус Христос. На овој ден верниците се поклонуваат пред неговиот гроб во црквите ширум светот.

За што поточно станува збор, погледнете во видео прилогот.

Тажна слика пред црквата Св.Ѓорѓија во скопски Чаир

Тажна слика пред црквата Св.Ѓорѓија во скопски Чаир

Posted by infomax.mk on Friday, April 26, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

30 момчиња од Комити приведени во полициската станица во Кисела Вода

30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ вечерва се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела Вода, дознава „Инфомакс“. Според нашите информации, момчињата...

Професор претепаал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува...

Конечно излезе видео кое јасно укажува зошто треба да се укине ТИК ТОК – ова го гледаат и млади луѓе

Зошто СТОП за TikTok во Македонија? Затоа што ова го гледаат и млади луѓе! Ваква објава излезе на фејсбук страницата СТОП за ТикТок во Македонија....

Република Северна Македонија на лажговци

Нашата мила Македонија! Онаа која требаше да ја градиме, чуваме, негуваме, развиваме! Онаа Македонија во која се родивме, растевме, пораснавме, добивме синови и ќерки, внуци! Онаа...
- Advertisement -