fbpx
21.8 C
Skopje

И поубава и попопуларна од Емина – Ова е новата девојка на Мустафа ФОТО

АКТУЕЛНО

Турската ѕвезда Мустафа Сандал после разводот од Емина Јаховиќ изгледа пронашол нова избраничка, а многумина изненади што во прашање е повторно една пејачка.

По разводот на Емина Јаховиќ и турскиот музичар Мустафа Сандал турските медиуми пишуваа дека Јаховиќ ја пронашла среќата покрај турски милионер.

Меѓутоа, овие информации не се потврдени од страна на пејачката.

Од друга страна, сега турските медиуми пишуваат дека Мустафа започнал романса со нова девојка.

Тој на својот профил на Инстаграм сподели видео од поп пејачката Смиг Сагин, а во описот напишa:

„Гладeн, помудар, јас доаѓам“ и додаде срце, па веднаш започнаа шпекулации дека тоа е потврда за нивната врска.

Турските медиуми веднаш почнаа дашпекулираат дека меѓу овие две музички ѕвезди не постои само пријателски однос, туку дека сега Мустафа покажал дека отишле чекор понатаму.

Се појавија и коментари Смиг потсетува на Емина Јаховиќ, па не е ни чудно што таа го освоила срцето на Мустафа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -