8.4 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Нови две математички прашања – одговорот напишете го во коментар (Фото)

Прочитај ги прашањата во текстот и одговори во коментар на Фејсбук објавата

Корона вирусот му го одземал животот на Александар Македонски, тврди познат бугарски професор

Поглаварот на ископувањата на тврдината Самоил ме извести дека ги пронашол коските на Александар Велики и е утврдено дека владетелот починал од СОВИД-19. Ова го...

Игор Александров од Австралија за Керим: Морално шуплив приврзок на секој етаблишмент

Гостувањето на поранешниот министер за надворешни работи и сопственик на затворените медиуми кои беа дел од групацијата ВАЦ, во “Само вистина” предизвика реакции во јавноста, поради неговите ставови, кои денес, кореспондираат со актуелната политичка гарнитура на власт.

Еве што на својот профил напиша Игор Александров:

“Да не очекувавте нешто почесно од овој безгранично прилагодлив опортунист, површен, морално шуплив приврзок на секој етаблишмент, дома и надвор? Особено откако со “Шарената револуција” му се закануваше слична судбина како на довчерашниот ‘најверен’ другар, Сашо Мијалков?

Каде сте сега да гукнете вие, ‘новинарите’ што ве остави без работа и ви ги украде срамните последни плати, скокајќи од бродот дур тонеше, за да си има за по некоја пура, некое шампањско, некоја празноглавка за сликање и лечење комплекси повеќе? Толкаво ли ви е личното и професионално достоинство, да го оставите овој измамнички изгланцан шарлатан и понатаму да глуми некаков авторитет? Да не станавте случајно ‘колеги’, на истиот платен список?”

Latest Posts

Нови две математички прашања – одговорот напишете го во коментар (Фото)

Прочитај ги прашањата во текстот и одговори во коментар на Фејсбук објавата

Корона вирусот му го одземал животот на Александар Македонски, тврди познат бугарски професор

Поглаварот на ископувањата на тврдината Самоил ме извести дека ги пронашол коските на Александар Велики и е утврдено дека владетелот починал од СОВИД-19. Ова го...

АКТУЕЛНО

Во соседството за карантин се користат мигрантски центри и шатори, во Македонија хотели и пансиони

Освен што се пред сериозен предизвик да го обезбедат јавното здравје дома, државите во оваа светска пандемија на коронавирусот се исправени и со извелкување...

Ако не се реагира на време, Кочани може да биде ново Куманово – истокот пред сериозен тест

Новите шест случаи на лица од Кочани заразени од коронавирусот беа повод градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев да свика итна седница на Општинскиот...

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

(ФОТО) Нема да поверувате – Како изгледал министерот Венко Филипче како студент

Шармантен и неодолив, министерот за здравство Венко Филипче е фигура број еден во последниот месец во државата. Како и не би бил, кога успешно...

(ВИДЕО) Како бе Роналдо, на таа пара – ако сакаш, ние да собереме донации?

Карантинот и самоизолацијата ги фати буквално сите, поради што многумина се одлучија фризурата да ја направат сами, односно со помош на домашните, за да...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.