fbpx
10.8 C
Skopje

Ја разбудиле силни удари, а следниот потег ја спасил – најнови детали за нападот врз домот на Цеца ВИДЕО

АКТУЕЛНО

Три автомобили вчера удриле во влезната врата на куќата на Светлана Цеца Ражнатовиќ во Белград.

Напаѓачите распоредени во 3 автомобили, еден караван и два „мини-купера“, во околу 06:45 часот наизменично удриле во капијата на вилата на пејачката. Тоа траело околу 20 минути, после што избегале во непознат правец. За среќа никој не е повреден. Направена е материјална штета на куќата, а камерите се снимиле.

-Цеца во саботата се вратила од настап од Шведска. Денот го поминала со семејството и се било во најдобар ред. Нигде не излегувала и сите освен нејзиниот син Вељко, кој бил на подготовки во Русија, биле дома. Во неделата утрината, непознати мажи во автомобили дошле до нејзиниот дом. Најпрво се паркирале, а потоа се залетале и удриле во капијата. И тоа повеќе пати – вели извор за „Србија денес“.

-Ударите биле толку силни што Цеца помислила дека некој врши кражба. Обезбедувањето веднаш реагирало, а возачите на автомобилот удриле уште неколку пати и избегале. Веднаш дошла полиција, а пејачката им ја предала снимката.

-Очекувам апсење во текот на денот. Полицијата ги има снимките. Ова е намерен вндалистички упад во приватен имот – рекла Цеца.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -