fbpx
4 C
Skopje

Јанкулоска по распитот: Кога на Заев му треба помош СЈО излегува со нешто што му оди во прилог

АКТУЕЛНО

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска денес по распитот истакна дека СЈО работи по налог на Зоран Заев и СДСМ и тоа секогаш се активира по нивните потреби.

„Специјалното јавно обвинителство одамна го загуби кредибилитетот да води било какви постапки кои се поврзани со правото, меѓутоа го задржа приматот на еден од најистурените организавиони делови на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, односно алатка во функција на СДСМ секогаш кога им е потребно да постигнат некоја цел“, рече Јанкулоска.

Таа не сакаше да даде детали за тоа што се зборувало во СЈО и додаде дека ќе ја почитува тајноста на предистражната постапка.

„Јас како правник, личност која што одбрала професија да и биде правото, доследно го читам законот и тој вели дека постапките се тајни, меѓутоа очигледно некој го чита поинаку законот и со оглед на тоа што ве повикале овде мислам дека ќе бидат доволно коректни бидејќи веќе подолго време сте тука да ви соопштат за кој предмет“, рече екс министерката за внатрешни работи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...

(Фото) Легнала да спие и никогаш не се разбудила а мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила...

ТАЖНА ИСПОВЕД: На синот и снаата им дадов се, а тие ме оставија на улица

Живеам со мојот син и снаата во нивното лошо расположение. Им дадов сè, а тие ми го “собраа“ имотот откако почина сопругот. Сега ниту...
- Advertisement -