fbpx
4 C
Skopje

Јеца Карлеуша: Обожавателите мижеби незнаат, но јас немав пари ниту за чорапи (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

Познатата балканска поп пејачка Јелена Карлеуша денес живее живот како што сонувала. Често е на релација Србија-Кина, поради тоа што нејзиниот сопруг познат фудбалер, потпиша милионски договор со фудбалски клуб од Кина.

Тие дури и размислуваат да купат сопствен авион како полесно и почесто би патувале и би се гледале. Неодамна во една тв емисија, Карлеуша за момент проговори за својот живот и се присети на моментите кога таа почнуваше и кога се и било тешко од рака.

“Кога почнував во 95-та, во момент на војна, морав да се снаоѓам затоа што тоа што сакав да го носам, ниту можев да го носам, ниту имав каде да го купам, а немав ни како да го купам”, искрено рече Карлеуша и додаде дека многу често немала нуту пари за чорапи. Таа додаде:

“Се сеќавам на моето прво појавување имав страшна трема, а се појавив во фустан од сребро, позајмен матријал, а немав ниту чорапи. Имав страшна фризура, пренашминкана за девојка од 16 години. Изгледав 10 години постаро”, открива пејачката во една тв емисија.

Видеото погледнете го тука

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Радиоактивна прашина од Сахара стигна во Европа! 60 години по тестот се врати како бумеранг

Радиоактивната прашина од Сахара е присутна во Франција од февруари, открива Здружението за контроа на радиоактивноста. Прашината ветрот ја донел од пустината Сахара и...

Ѓорчев открива кои афрички земји добиле вакцини пред Македонија

Министерот Филипче, пак, вели дека очекува во среда да почне и вакцинацијата во земјава. Вчера Кенија доби еден милион вакцини од „АстраЗенека“, Руанда 340 000...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

БОМБА НА ЗАЕВ: Им понуди на ВМРО-ДПМНЕ да влезат во Влада, но без Христијан Мицкоски

Првпат го кажувам ова, сакам да отворам дебата за заедничка власт и Влада со опозицијата. Ама да има човек со кого може да се...
- Advertisement -