fbpx
17.8 C
Skopje

Јеца Карлеуша: Обожавателите мижеби незнаат, но јас немав пари ниту за чорапи (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Познатата балканска поп пејачка Јелена Карлеуша денес живее живот како што сонувала. Често е на релација Србија-Кина, поради тоа што нејзиниот сопруг познат фудбалер, потпиша милионски договор со фудбалски клуб од Кина.

Тие дури и размислуваат да купат сопствен авион како полесно и почесто би патувале и би се гледале. Неодамна во една тв емисија, Карлеуша за момент проговори за својот живот и се присети на моментите кога таа почнуваше и кога се и било тешко од рака.

“Кога почнував во 95-та, во момент на војна, морав да се снаоѓам затоа што тоа што сакав да го носам, ниту можев да го носам, ниту имав каде да го купам, а немав ни како да го купам”, искрено рече Карлеуша и додаде дека многу често немала нуту пари за чорапи. Таа додаде:

“Се сеќавам на моето прво појавување имав страшна трема, а се појавив во фустан од сребро, позајмен матријал, а немав ниту чорапи. Имав страшна фризура, пренашминкана за девојка од 16 години. Изгледав 10 години постаро”, открива пејачката во една тв емисија.

Видеото погледнете го тука

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -