30 C
Skopje

Како телевизијата на Боки известуваше за бегството на Груевски од Будимпешта: Орбан го штити Никола по барање на Русија (Видео)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Според информациите со кои располагаме поранешниот премиер Груевски се наоѓа во вилата на унгарскиот премиер и негов последен поддржувач Виктор Орбан. Вака водителот на информативното издание на 1ТВ ги почнуваше вестите на телевизијата по бегството на екс премиерот Никола Груевски.

Како што веќе најави Александар ние се наоѓаме пред луксузниот хотел во кој Никола Груевски ја поминал првата ноќ во овој град. По пристигнувањето во Будимпешта тој бил сместен во еден од најлуксузните хотели на локацијата каде што сега се наоѓаме. Ние имаме информации за статусот и барањата на екс премиерот Груевски. Според нашите информации Виктор Орбан го штити Никола Груевски токму по барање на Русија. Сите анализи и пишувања велат дека Орбан бира дали ќе се сврти кон Русија или ќе го задржи европскиот курс. Вака по најавата на водителот на информативното издание, известуваше неговата колешка од 1ТВ која за бегството на екс премиерот известуваше директно од Будимпешта.

1ТВ имаше директно вклучување од Будимпешта, а телевизијата со бомбастични наслови какви што се: Трагата на Груевски води до вилата на Орбан се обидуваше да го привлече вниманието на гледачите.

Во овие доцни или рани утрински часови, добровечер или доброутро сеедно, повелете и кажете го вашето мислење за бегството на Никола Груевски. Вака водителот на емисијата на 1ТВ го водеше отвореното студио, во кое граѓаните можеа да се јават во телевизијата која доцна во ноќта имаше емисија за екс премиерот Никола Груевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -