fbpx
11.8 C
Skopje

Катица Јанева: Јас на 30. Септември нема да правам Ајвар

АКТУЕЛНО

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе излезе на референдум на 30 септември. Во интервју за ТВ Алсат-М, таа истакна дека ќе ја искористи законската обврска што претстои како и сите претходни досега.

„Јас сигурно ќе гласам како и секој граѓанин на Република Македонија. Тоа е моја должност како за сите избори досега така и за овој референдум.

Ова е историски момент оти не се случува кај сите генерации да одлучуваат за некое своето право. Затоа ќе излезам и ќе гласам“, рече Јанева во разговор за Алсат-М.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -