fbpx
-3 C
Skopje

Кладењето во живо се повеќе популарно

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Од скоро време оваа опција е на едно поинакво ниво, и нуди опции кои се доста интересни и примамливи за играчите. Кладењето во живо нуди можност да се обложувате онлајн или во обложувалница на најпопуларните спортови и лиги од спортовите. На кладење во живо, играчите своите облози ги ставаат во текот на натпреварот, а обновата на коефициентите се одвива во реално време.

Кладењето во живо како што рековме е кренато на едно високо ниво, и од година во година се зголемува бројот на спортови кои ги опфаќа. Исто така и бројот на корисници секојдневно се зголемува. Па така големите обложувалници имаат посветено доста внимание на овај начин на кладење.

Кладењето во живо нуди одлични опции

Кладење во живо, како што кажува и самото име вие ставате облози во реално време. Обложувалницата ви дава натпревари кои имаат таква можност, вие имате коефициенти и пренос во реално време.

Кладењето во живо ви нуди многу опции, па така вие имате шанса да одберете на што ќе се кладите. Коефициентите се движат во зависност од тоа како се одвива играта. Опциите на кои може да се кладите и коефициентите се разликуваат во зависност од типот на спорт. Достани се скоро сите популарни спортови како што е фудбалот, кошарката, рагбито, ракометот и слични.

Кладењето во живо

Кладењето во живо може да го правите и онлајн

Ова е доста познато, секоја голема обложувалница ви ја нуди оваа можност, да се кладите во живо од каде било. Доколку го посетите сајтот на која било голема обложувалница ќе ја забележите опцијата „In Live“ или „In Play“. За онлајн кладење вие не плаќате никакви такси или даноци, тоа е еднакво како да се кладите во обложувалница. Кај овај тип на кладење вие имате увид и во коефициентите на другите обложувалници. Па така вие ќе може да ја изберете онаа обложувалница која нуди најповолни услови за вас. Кладењето во живо е регулирано според законите на државата, на пример во Австралија онлајн кладење во живо не им е дозволено. Тоа мора да го прават или во кладилница или преку мобилен телефон.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -