fbpx
10.3 C
Skopje

Клоп добро го „истрола“ Манчестер јнајтед а во суштина го кажа она што секој „Ѓавол“ го мисли по ждрепката во ЛШ

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Јирген Клоп ја прокоментира денешната ждрепка во Лигата на шампионите која ги спои Ливерпул и Манчестер Сити, Германецот добро го „истрола“ Манчестер јунајтед и покрај тоа што во суштина го кажа она што го мисли секој „Ѓавол“

Манчестер јунајтед оваа недела неочекувано беше елиминиран од најелитното европско натпреварување откако Севиља триумфираше на Олд Трафорд, додек пак помеѓу осумте најдобри во Лигата на шампионите се најдоа нивните лути ривали Ливерпул и Манчестер Сити.

„Ѓаволите“ сигурно не сакаат да видат како Ливерпул или Манчестер Сити се радува на трофејот од ЛШ, па желбата делумно им беше исполнета денеска откако ждрепката ги спои двата клуба од Англија и еден од нив ќе се прости од ова натпреварување во четвртфиналето.

„Мислам дека ова е ждрепка од соништата… за сите фанови на Манчестер јунајтед” – прокоментира денеска Клоп и добро го „истрола“ Манчестер јунајтед иако во суштина го кажа она што го мисли речиси секој навивач на гигантот од Олд Трафорд.

„Не ми пречи тоа што се паднавме со Манчестер Сити, ќе имаме доволно време да се подготвиме. Немав некоја посебна желба, не очекував ништо. Знам дека ќе ни биде тешко без разлика со кого ќе се паднеме”

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Kako мали имaле одличен вид: Како Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот (фото)

Пејачите Саша и Дејан Матиќ денес се многу популарни и речиси секоја песна што ќе ја испеат станува хит. Добро е познато дека тие...

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...
- Advertisement -