fbpx
3 C
Skopje

Кога Владо Черноземски ќе добие достоен третман во Македонија?

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Тогаш, кога неговиот подвиг нема да биде гледан низ призмата на српската и југословенската идеолошка матрица.
Тогаш, кога ќе се научиме дека не зборовите, а делата се тоа што треба да се цени.
Тогаш, кога етничката припадност Бугарин нема да се смета за навреда.
Тогаш, кога ќе сфатиме дека за тоа парче земја гинеле луѓе, кои без страв влегувале во огнот на светото дело.
Тогаш, кога ќе прекинеме да ја толкуваме историјата, како што нам ни одговара, туку ќе се соочиме со „голите“ факти.
Тогаш, кога „слободните состави“ на одредени „научници“, веќе нема да се разгледуваат како научни трудови, туку како „уметнички“ дела, создадени со една единствена цел, да бидат синхронизирани со моменталната идеолошка насоченост на власта.
Тогаш кога ќе разбереме, што значи навистина слоганот „Всичко за Македонија“.
Тогаш, кога Македонија ќе стапне на здрави македонски нозе и нема да чека амин од страна за да биде своја на своето.
Тогаш кога од Македончиња ќе се претвориме во Македонци!!!

Пишува: Батко Тане

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -