4 C
Skopje

Комарците бегаат од една билка – ставете ја дома и нема да ве каснат веќе

АКТУЕЛНО

Решете се од комарците од кои периодов има наезда. Носете светли бои, особено кога изгрева и заоѓа сонцето зошто тогаш се најактивни комарците.

Дома ставете лаванда која комарците не ја поднесуваат, па ги брка од вашиот дом и од вас.

Ако одите надвор може да носите вреќички лаванда во џеб.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -