fbpx
20.8 C
Skopje

Конечно ја откри вистината: Харис Беркович со детали за кавгата со Радмила

АКТУЕЛНО

Последните неколку месеци многу се пишуваше за врската меѓу Радмила Манојловиќ и Харис Берковиќ.

Се пишуваше дека Харис ја изневерил пејачката поради што таа се напила таблети за смирување и завршила во болница.

По разните шпекулации за нивниот однос и дека раскинале, никој од нив не се огласи.

Меѓутоа, Берковиќ конечно ја откри вистина. Имено, тој сега има неколку вишок на килограми, а на прашањето дали тоа му пречи на Рада, тој одговори:

Рада Манојловиќ одбива да се пресели со нејзиното момче Харис Берковиќ во Босна и Херцеговина, затоа што како што велат нејзините блиски пријатели, пејачката е премногу врзана за Белград.

Берковиќ веќе некое време и врши притисок на Манојловиќ да дојде во неговото родно место, каде сака да започнат да живеат заеднички живот.

„И двајцата многу се сакаат, иако некои луѓе во опкружувањето на сите начини се обидуваат да ги раздвојат. Вистина е дека имаат проблеми во врската, но генерално одлично функционираат кога се заедно. И едниот и другиот премногу работат, па работата понекогаш им претставува терет затоа што не можат да отпатуваат заедно. Двајцата имаат премногу однапред закажани тезги. Харис е среќен поради тоа и ја поддржува Рада во работата, но во последно време инсистира на тоа да се преселат во Босна, затоа што таму мисли дека ќе имаат повеќе мир“, вели близок извор до двојката.

„Подготвена сум на разни работи поради љубовта. Се би направила за Харис, но полека, засега уживаме, а ќе видиме што ќе биде понатаму“, изјавила пејачката.

„За сега, не. Уживаме. Кај нас се е во ред, заедно живееме, изјави Харис.

Со тоа стави крај на сите шпекулации за нивниот однос.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -