fbpx
11 C
Skopje

Контроверзниот агент со порака до „Специјалниот“: Ако има проблеми, веднаш ќе му најдам нов клуб на твојот играч!

АКТУЕЛНО

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Контроверзниот агент, Мино Рајола испрати предупредување до Жозе Мурињо и му порача на „Специјалниот“ дека е подготвен веднаш да му најде нов клуб на Пол Погба доколку Французинот има проблеми на Олд Трафорд

Се шпекулира дека Жозе Мурињо не е во најдобар однос со Пол Погба откако стратегот на неколку натпревари го седна на клупа најскапиот фудбалер во историјата на „Црвените ѓаволи“.

Наводно „Специјалниот“ не е заодоволен од залагањето на Французинот, особено во играта во одбрана, а и Пол Погба не е задоволен од позицијата на која игра.

Се најавува дека фудбалерот од средниот ред би можел да замине од Олд Трафорд по крајот на сезоната, и Мино Рајола веќе го понудил играчот на неколку гиганти.

Контроверзниот агент вели дека во моментов не бара нов клуб за Пол Погба, но предупредува дека е подготвен да се фати за работа доколку има проблеми.

„Не сум такси па да однесам некого некаде, но секако, доколку работите не одат како што треба тогаш ќе бидам подготвен да ја завршам мојата работа и да пронајдам решение за играчот и клубот“ – вели Рајола.

„Во моментов Погба не ми кажал ништо и знам дека нема да замине без да освои титула“.

„Нема војна помеѓу него и Мурињо како што се зборува. Но кога е во прашање трансфер пазарот никогаш не се кажува целата вистина и никогаш не се вели никогаш“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...

Убава вест: Државата започна со исплата од 11.000 денари до 14.000 денари за сите граѓани кои се во оваа категориј на пензионериа

Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за ноември почнуваат да се исплаќаат од денеска, предвреме и етапно, со цел да се...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...
- Advertisement -