fbpx
23.8 C
Skopje

Љубен Арнаудов побарал поддршка од Мицкоски: Добил ваков одговор

АКТУЕЛНО

Како што пренесува порталот Пулс24 кој се повикува на добро упатени извори Љубен Арнаудов кој гласаше за пристапување кон уставни измени барал поддршката од раководството на ВМРО-ДПМНЕ, но не добил позитивен одговор. Му било речено дека е пратеник на Груевски.

Според порталот, пратеникот побарал поддршка и од Никола Груевски, но ниту од него не ја добил.

Во суштина наместо партијата да ги заштити и да им обезбеди адвокати им било речено дека се пратеници на Груевски, пишува порталот Пулс24.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -