fbpx
20.8 C
Skopje

Луди секс рекорди

АКТУЕЛНО

Дали знаете колку сантиметри е најдолгиот клиторис? Или кој од животинскиот свет има најдолг пенис?  Еве неколку луди секс рекорди.

Најбрз женски оргазам

На жената во просек и требаат од 8 до 30 минути да постигне оргазам. Апсолутната рекордерка доживеела оргазам за само  3 секунди после пенетрација.

Најдолг женски оргазам

Најдолгиот женски оргазам траел 43 секунди. Го доживеела една Американка.

Најдолг пенис

Американецот Даниел Артур Меад, познат како Long Dong Silver, е сопственик на најдолгиот измерен пенис во светот. Своите 48,3 сантиметри ги покажа во порно филмовите.

Најкраток пенис

Мажот со најкраткиот пенис е од Англија. Со само 6,98 сантиметри сопственик е на неблагодарниот светски рекорд.

Најсилен пенис

Рекордер во дигање на тегови со пенис е Мо Ка Ванг – тој со својот пенис подигнал тег од 120 килограми.

Најголем пенис кај животинскиот свет

Китот има 3 метри долг и 30 сантиметри дебел орган. А на второ место со должина од еден метар се наоѓаат нилскиот коњ и слонот.

Спиела со најмногу мажи

Јулија , ќерката на римскиот цар Август спиела со 80.000 мажи.

Најдолг  секс

Најдолгиот сексуален чин траел 15 часа. Филмската ѕвезда во триесеттите години од минатиот век Мае Вест го извела маратонскиот секс со љубовникот Тед. Сексологот Вернон Колеман  седел  настрана од креветот додека тие двајцата ја „пишувале “ сексуалната историја.

Ејакулација во должина – кај мажите

Мажите не ги интересира само должината на пенисот, туку и колку долго можат да ејакулираат. Хорст Шулц го поставил овој рекорд – семето го исфрлил на 6 метри далечина.

Најголем клиторис

Швајцарскиот биолог Алберт вон Халер наишол во своите истражувања на клиторис со должина од 30,5 сантиметри.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -