20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

Луѓе внимавајте: Ќе го споделам ова, па макар да излезам будала

-Се надевам стравот и сомнежот ми се неосновани и дека погрешно претпоставувам, ама ќе го пишам ова јавно, макар и ризикувала, будала да испаднам.

Имам доста луѓе на профилов, не е на одмет да прочитаат сите, внимателност малку повеќе не е на одмет никогаш. Јас поприлично се исплашив.

Се враќам од работа, сега пред отприлика половина час, дежурната 41 во 1:45 ја пресретнувам на цементара. Бидејќи стигнав доста пред време, имам отприлика некои 15-20 минути за чекање.

На станицата немаше никој кога стигнав, меѓутоа после неколку минути, од правецот на Лисиче, доаѓаат момче и девојче на возраст од 20-тина години, застануваат на некој метар два од мене и они да чекаат автобус.

Поминуваат неколку минути и праткично буквално пред нив застанува опел караван, некое постаро годиште, темна бојна, веројатно некоја темна сива, во него седат маж и жена на отплирика околу 50 години.

Се обратија на децава со покана да ги префрлат до некаде. На прашање кај одат, девојчето одговори дека одат накај Драчево, ама ќе си го почекаат автобусот. Почнаа да инсистираат да појдат со нив, дека секако одат натака, накај Пинтија и дека може да ги однесат до некаде.

Децава упорно одбиваа и наеднаш мажот ја нагазна колата и одеднаш ги снема. После првиот шок им се обратив на децава да се преиспитам дали убаво го чув разговорот. Се сетив на аферата од пред неколку месеци за црно возило во кое има маж и жена и канат непознати да ги префрлат до некаде.

Поприлично језива случка, останавме исплашени и дечињата и јас. Да не паничам, ама внимателно по улициве, несигурни времиња. Ќе си ја памтам ноќва долго време.

Фејсбук статус на Светлана Танушоска.

https://www.facebook.com/svetlana.tanusoska/posts/2600440876646237

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.