fbpx
20.8 C
Skopje

Маја Иванова дојде со чипка кај Меланија на средбата во САД

АКТУЕЛНО

Претстедателот Ѓорге Иванов заедно со својата сопруга Маја присуствуваше на приемот што Доналд Трамп го организираше за шефовите на делегациите на 73. Генерално Собрание на Обединетите Нации во Њујорк.

Облечена во смарагден фустан со многу чипка, Маја застана до Меланија Трамп, која облечена во црно, повторно беше елегантна и модерна.

Претседателот Иванов и сопругата Маја позираа Трамп и Маланија, а сликата ја споделија на Фејсбук. Многумина коментираа дека Маја се изгубила покрај Меланија, кога е во прашање модата, што впрочем е и чест случај кога Меланија има средба со било која жена на претседателите во светот.

Претстедателот Ѓорге Иванов заедно со својата сопруга Маја присуствуваше на приемот што Доналд Трамп го организираше за шефовите на делегациите на 73. Генерално Собрание на Обединетите Нации во Њујорк.

Претседател и првата дама на Македонија позираа покрај претседател на САД и неговата сопруга Меланија. Фотографијата од нивната средба беше објавена на профилот на Facebook на Иванов.

За време на престојот во САД, 54-годишната прва дама на Македонија посети детска болница во Мичиген. За оваа пригода, таа избра црно-бел фустан со должина до колена и црно сако додека целото издание го заокружи со елегантни црни чевли со ниски потпетици.

Извор: Скопје24

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -