fbpx
11.8 C
Skopje

Марелозни датуми за свадба – скоро сите кои се венчале во овие денови завршиле со развод

АКТУЕЛНО

На Универзитет во Мелбурн направено е истражување, каде научниците се забавувале со една студија на која имаат работено дури 14 години, за да дојдат до овие резултати.

Всушност, одлучиле да истражат кои се тоа идеални години за бракот да може да успее, но и кога браковите најчесто пропаѓаат.

Земале еден холандски регостар и дошле до изненадувачки резултати. Врз основа на статистички податоци, добиле заклучот дека најмногу разводи се случувале кај паровите кои се венчавале на Денот на вљубените.

Покрај 14 февруари, кога биле разведени 41 процент од паровите, како несреќен датум се смета и 8 август 2008 година, како и 11 ноември 2011 година.

Доколку планирате брак, можеби би требале да внимавате и на овие датуми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -