fbpx
-6 C
Skopje

Мемеди: Време е правдата да зборува

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Верувам дека вестите и гласините кои се споделија овие денови, кои се пoврзани со моето име, ве загрижило, и вие сте во очекување да jа разберете вистината. Сите вие што сте ја следеле НДП и нејзините политички ставови, нарочито од моментот кога јас го водам овој субјект, сте сведоци за пeрманентната ангажираност за обеледување на вистината на сите феномени кои се случиле, што за жал имало многу жртви, злоупотреби, затварање, разни клевети и тешки манипулации на граѓаните со разни обвиненија, кои не беа лесни за чесниот граѓанин да и се спротистави и да ги земе над својот грб.

Го поздравувам ова определување на новата власт која ја создадовме со голем напор и жртвување за да прв пат и се овозможи место на институциите на државата да и се посвети сериозно на обеледување на вистината која долго време ја очекуваат граѓаните на Македонија.

Во оваа акција на правните органи за обеледување на вистината за настаните во парламентот, беше вклучено и моето име како еден од осомничените за овој настан. Намерно молчев, за да и се овозможи на овие правни органи непречено и професионално да си ја завршат работата без ниедна внатрешна или надворешна пречка.

Иако моето име беше спомнато без ниедно право, мило мие штo дојде време што за нашата вина или невиност да зборуваат правните органи, а не насилниците и клеветниците. Јас сум горд што во ниедна можност, со ниеден факт, не сум вклучен во ниeдна противзаконска активност, и очекувам од правните органи и јавно да се произнесат и да ја верифицираат мојата невиност, и заедно со верните членови на НДП и нашите фамилии да бидеме уште по горди.

Ги повикувам сите граѓани на Македонија да не имаат страв од правдата и правните органи, туку да соработуваат и да ги подржат до крај, за да на оваа работа да се оди до крај. Ја поздравувам одлуката на правните органи за да ги ослободат сите невини за Монструм, и барам да се најдат вистинските убици и што побргу да излезат пред судот. Верувам дека оваа е почетокот на крајот на неправедноста во име на државата“, се вели во соопштението на Весел Мемеди, Претседател на Национална Демократска Преродба

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...

Јапонски оперски пејач ја пее „Ако уmрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот...

Еве kако Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...
- Advertisement -