5 C
Skopje

Меси и Пике со нервозна реакција до управата: Преземете нешто или губиме страшен играч!

АКТУЕЛНО

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Барселона вчера во големото дерби од првенството со 1:0 го совладаа Атлетико и така најверојатно го направија и најзначајниот чекор до насловот – шампиони во Шпанија. Моментот на апсолутна магија од Лионел Меси беше доволен каталонците да победат и да побегнат на плус осум.

Меѓутоа, не е се сјајно на Камп Ноу. Самуел Умтити ја игра сезоната на својата кариера, но уште не го продолжил договорот и многу е близу на лето да го засили тимот на Манчестер Јунајтед. Челниците на Барселона очигледно не придаваа многу значење на сјајниот дефанзивец чија откупна клаузула изнесува 60 милиони евра. Тоа во сегашниот однос на трансфер пазарот е навистина премалку за еден таков капацитет од играч.

Всушност тоа го разбесни аргентинскиот играч , кој беше бесен кога дозна дека францускиот дефанзивец би можел да ја напушти Каталонија. Имено, Умтити е незадоволен со моменталната плата, па наводно се договорил со Црвените ѓаволи како би на лето преминал во нивните редови. Тоа и те како го налути Меси, но и Жерард Пике, кои сметаат дека челниците на клубот пасивно го набљудуваат заминувањето од клубот на еден од водечките играчи.

Дури после критиките на Меси и Пике, управата на клубот односно првиот човек на Барса Бартомеу реши да тргне во акција и да преговара со фудбалерот, кој по договор заработува 80. 000 евра неделно. Ѕвездите на Барса пак се надеваат на најдоброто можно сценарио – дека Умтити и наредната сезона ќе игра во срцето на одбраната заедно со Пике.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...
- Advertisement -