fbpx
20.8 C
Skopje

Меси за кралевите: Имаат еден квалитет кој само тие го поседуваат…

АКТУЕЛНО

Аргентинската телевизија „Тик Спортс повторно го интервјуираше Лионел Меси, а покрај неговите изјавите за СП, тој даде и изјава поврзана за најлутиот ривал на неговиот клуб Барса, а тоа се секако кралевите од Мадрид.

 

– Има еден квалитет кој само тие го поседуваат. Кога играат лошо, кога имаат лош натпревар, знаат како да го свртат во своја корист и да победат. Само тие знаат така да победуваат. Ние, на пример, имаме многу потешкотии во такви натпревари. Мора да бидеме многу супериорни во однос на противникот за да победиме, – истакнал Меси.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -