fbpx
-1.8 C
Skopje

Мики и Светле Црнокрак во отмен хотел славеа 21 години брак, а најслатката честитка ги изненади (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Сопствениците на модното студио „Црнокрак“, брачната двојка Светлана и Мики со години важат за пар кој покрај семејниот бизнис исполнет со убавина, има еден од најстабилните и најсреќни бракови.


Вообичаено е за луѓето од јавниот живот, особено естрадата или светот на модата и убавината во чиј домен е нивната работа, да биде предмет на „туѓите погледи“, озборувања, чаршиски муабети, афери, трачеви… Постојано да си опкружен со убавици, а тоа да ти бидер само професионална обврска е отприлика како онаа – со пчеларот: да го собираш медот, а да не сркнеш од него!

Но, по се изгледа поривот да се истрае во модниот бизнис и светот на убавината, судирајќи се постојано со предизвикот и искушението, особено кога си во помлади години, Мики Црнокрак успешно го пребродил и се’ уште го прави тоа, зашто убавината му е постојано пред очи, ама и при срце. Неговата сопруга, манекенката и модел и ТВ презентер Светлана Црнокрак со години важи за една од најубавите жени во Македонија, а нивната љубов крунисана со брак трае повеќе од две децени.

Токму 21 годишнината од бракот Светлана и Мики ја прославија во еден отмен скопски локал, при тоа добивајќи дузина честитки, но сепак најубавата и најслатка честитка стигна токму од „плодовите“ на нивната љубов – нивните две ќерки, Моника и Нина.


Поголемата – Моника, која израсна во вистинска убавица која убавината ја наследила од родителите, особено од мама, е студент на Економскиот факултет на Универзитетот Св. Кирил и Методиј во Скопје, а помалата, 7 годишната Нина – „втораче“!


Среќната брачна двојка од своите убавици доби чоколадна торта во облик на срце со посвета…


…Па, моментот го овековечи со семејна фотографија: брачната двојка Црнокрак и „плодовите“ на нивната љубов која трае, крунисана со 21 година брак! Нека е честито и вечно!


Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...

ТАЖНА ВЕСТ Македонија загуби уште еден доктор: Две недели се лечел од корона, по што нагло му се влошила состојбата

Струга загуби врвен доктор, кој успеал да се справи со коронавирусот но не и со последиците од него. Шеесетгодишниот хирург-специјалист д-р Владимир Кочоски две...

Работа од соништата во Шведска: 2.000 евра месечно за речиси ништо

Речиси секој сонува за совршената работа – да правите нешто што ви причинува задоволство, а коешто ви носи доволно заработка за да живеете среќно....

Заев повторно со емотивен статус: Со жалење ја примив веста за смртта на заменик градоначалникот на Скопје

Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и сопственик на една од најуспешните компании во...

Фуркан Салиу со моќна порака: Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ, Немојте да замислите ништо! Да, Министерот за надворешни работи е Албанец, и тука нема што да...
- Advertisement -