fbpx
10.8 C
Skopje

Миленко: Цветко од Охрид предложил коалиција на ВМРО со сите филипетровци, јанкобачевци, палчовци

АКТУЕЛНО

Статус на Миленко Неделковски:

“Според информациите од синоќешниот ЦК на ВМРО-ДПМНЕ, членот на Централниот од Охрид (поранешен долгогодишен директор на ПУИГ) Цветко Грозданов, предложил партијата да се здружи буквално со сите филипетровци, палчовци, тодорпетровци, јовекекеновци, јанкобачевци и слични, и да им даде добитни места на кандидатските листи на сметка на лојалните партисли кадри и заедно да настапат на идните парламентарни избори!!!!

Немој случајно да ви падне на памет ова, или пак за кандидат за претседател на претседателските догодина да го предложите Трајко Славевски.

Немој случајно, ќе го јадете дебело од народот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -