fbpx
21.8 C
Skopje

МИШО МОЈ: Пред Раста, овој маж беше најголема љубов на Ана Николиќ ФОТО

АКТУЕЛНО

Радољуб Радуловиќ познат како Милош Банана беше во шестгодишна врска со Ана Николиќ. Се зборуваше дека во нејзината кариера вложил 100 000 евра, како и дека му ја посветила песната „Мишо мој“.

„Мишо е мој пријател долго време. За жал, последните години немаме контакт, но се откажувам од своите пријатели. Пред се, тој е образовен човек и господин, изјави Ана за Курир пред неколку години.

Николиќ е во брак со Стефан Ѓуришиќ Раста со кого ја има ќерката Тара.

Иако некогаш важеше за една од најатрактивните пејачки во регионот, Ана Николиќ сега има проблеми со килограмите и една година по раѓањето на ќерката Тара, а тоа и не чуди со оглед на тоа дека некои медиуми пренесоа дека пејачката во породилиштето дошла со дури 125 килограми.

Меѓутоа, извор близок до пејачката тврди дека Ана првите неколку месеци по породување одбивала воопшто да јаде, но ништо не ѝ помогнало да се избори со вишокот килограми.

https://www.instagram.com/p/Bj7rq3AFHqr/?utm_source=ig_embed

–Ана не може да ослаби пореди одредени здравствени проблеми, со кои се бори претходниве месеци. Поради тоа нејзиниот метаболизам е побавен, иако целосно го промени начинот на живот. Се врати на тренинзите и здравата исхрана, но килограмите не заминуваат. Малку ќе ослаби, па малку ќе се здебели, вели изборот додавајќи:

–Сакаше да биде добра мајка и ништо не правеше на штета на својата ќерка Тара, па така изгладнувањето не доаѓаше предвид. За тоа ни сега не се говори, затоа што никако не е добро за нејзиното здравје.

-Луѓето се навикнаа да ја гледаат низ призма на фатална жена. Јавноста створи одредена слика за неа, а таа е многу повеќе од тело. Нејасно е како се некои во состојба да ѝ замерат на сите хитови кои ги има, нејзиниот однос кон работата и публиката, па ѝ замеруваат на нејзиниот изглед. На никого, а посебно не на жените, не би требало да им се замерува поради што не изгледаат онака како што некој смета дека треба да изгледаат, заклучува изворот.

Инаку, Николиќ пред неколку месеци го најави враќањето на музичката сцена, како и дека многу од новите песни се веќе снимени, но од истиот се уште нема ништо, а не е познато ни точно кој момент ќе го искористи за објавување на материјалите на кои работи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -