fbpx
-5 C
Skopje

Мицкоски: Јас се зачленив во ВМРО-ДПМНЕ кога Љубчо Георгиевски беше лидер на партијата

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше советуван од страна на албанскиот политички аналитичар Арбен Раткоцери да седне и да се напие едно кафе со првиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и нејзин основач Љубчо Георгиевски, за како што рече, да разговараат за заедништво со албанците во државата.

Би сакал да ви дадам еден совет, да се напиете едно кафе со Љубчо Георгиевски, кој ако се сеќавате во 1999 година, покојниот Борис Трајковски стана претседател на државата.

Јас би пиел и пијам кафе со господинот Љубчо Георгиевски. Впрочем, јас сум се зачленил во ВМРО-ДПМНЕ кога нејзин лидер беше Љубчо Георгиевски, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Целото гостување на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ClickPlus погледнете го на следното видео:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -