fbpx
2.8 C
Skopje

Мицкоски од Охрид: Кренете глава гордо Македонци, да ја оставиме Македонија на нашите деца исправена и горда! (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид порача дека ја сака Македонија онаква каква што сме ја наследиле од нашите предци и дека децата заслужуваат иста таква горда и исправена Македонија.

 

Јас ја сакам Македонија онаква каква што ја заслуживме од нашите предци и сакам да ја оставиме на нашите деца онаква каква што ја заслужуваат, подобра, исправена и горда.
Кренете глава гордо и високо Македонци, граѓани на Македонија, и сите ние, да застанеме под знамето кое гордо ќе се вее, низ сите невремиња, порази и победи, стои на официјалната ФБ страница на Христијан Мицкоски.

 

Јас ја сакам Македонија онаква каква што ја заслуживме од нашите предци и сакам да ја оставиме на нашите деца онаква…

Posted by Hristijan Mickoski on Sunday, September 23, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -