fbpx
24.8 C
Skopje

Мицкоски: Ова е битка на секој еден човек против оваа власт за правда, за подобар живот и иднина

АКТУЕЛНО

Референдум на кој се полнеа кутии, афери кои продолжуваат, тендери кои се бројат во милиони, филм кој власта го забрани, режисер чие семејство е мета на прогон, како и многумина други е тажната слика за Македонија денес, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

-Власта од ден во ден ја покажува цела своја немоќ и расипаност, ова не е веќе битка само за името, ова не е веќе битка само против еден штетен договор, ова е битка на секој еден човек против оваа власт, за правда, за осуда на криминалот, за пoдобар живот, за подобра иднина, за Македонија која победува!, додава Мицкоски.

Референдум на кој се полнеа кутии, афери кои продолжуваат, тендери кои се бројат во милиони, филм кој власта го забрани,…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, October 6, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -