fbpx
11.8 C
Skopje

Мицкоски по стапките на Заев: Следете ме денес во 16 часот, ќе објавам криминална афера за власта

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук најави дека денеска во 16 часот ќе објави криминална афера за власта во Република Македонија.

-Во една прилика соопштив дека во Македонија се случува колективен грабеж полош од транзицијата, последиците од неработењето и погрешните политики ќе се чувствуваат долго потоа. Тоа го кажав врз основа на прецизни информации кои до нас доаѓаат на дневна основа. Врвот на тоа криминално стебло доаѓа до самата врхушка на власт. Денес ќе објавам нов случај каде постои сериозен сомнеж за криминал кој се одвива на дневна основа. Велеа дека ќе се борат за живот за сите, една година подоцна, животот за обичниот граѓанин никако да дојде, но затоа картелот на власт енормно се богати, а единствено што оди напред е криминалот. И кога ќе Ви велат дека за Македонија се работи, всушност се гледа дека се работи за пари, ништо повеќе и ништо помалку од тоа. Следете ме денес во 16 часот…, напиша на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -