fbpx
18.8 C
Skopje

Му одржа лекција! Фан на Ливерпул малтретираше бездомник, па си доби нокаут од момче кое продава реквизити (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Момче кое продава шалови и разни други реквизити деновиве пред стадионот во Киев, каде ќе се одржи вечерва големото финале во ЛШ, неможеше да гледа што се случува, па физички се вмеша во сето тоа.

Инцидентот се случуваше вчера, кога еден од навивачите на Ливерпул, веројатно под дејство на алкохол, малтретираше еден локален човек кој седел до една фонтана, одмарајки се, па му се пушти на темпераментното момче насилник.

Навивачот на Ливерпул сигурно не очекуваше дека ќе добие таков нокаут во лице од човекот кој продаваше реквизити…


Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -