fbpx
7 C
Skopje

На овие знаци ќе им се исполни сонот – Викенд хороскоп

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Ѕвездите откриваат што ве чека овој викенд:

Овен

Избрзани сте и премногу емотивни. Желбата ви да направите се за кратко време. Ориентирајте ги напорите кон секојдневните обврски и не би требало да ги исполнувате прецизно. Внимавајте на деталите.

Бик

Генерално викендов е поволен. Во ваша корист е да дејствувате, почитувајќи ги другите членови од тимот. Деловни контакти ќе се задоволителни и не е исклучено да ја подобрите материјалната положба. Колку точно имате распределба времето, толку подобро. Контролирајте ги емоциите при конфликтни ситуации со најблиските.

Близнаци

Избезумено постапки и избрзани решенија може да предизвикаат финансиски загуби, што воопшто не би ви се допаднало. Обидете се да ги стигнете напорите кон една цел и да дејствува решително. Нема да си обезбедите сериозен напредок, но пак ќе ја задржите својата позиција. Бидете претпазливи, ако е потребно да патувате.

Рак

Енергетика ви е стабилна, а расположението – романтично. Соодветен момент да ги надминете недоразбирањата од личен карактер. Добро е да поразговарате на прашањата кои бараат нееднозначно решение и координација на мислењата. Не брзаат со конечните варијанти за заеднички живот, ако сеуште сте необврзани.

Лав

Стремежот да напреднат или дури да ракувате на лидерска позиција најверојатно ќе се круниса со успех. Во деловен план периодот ќе биде мирен, па одвојте време и анализирајте ја работата која ја оценувате како завршена. Ќе најдете пропусти кои би можеле да ги избегнете во следните проекти. Бидете иницијативни за освежување на личните односи.

Девица

Многу сте активни, но во ваша корист е да го совладате спонтано ентузијазмот. Ќе се справи со сите потфати, ако не се обидувате да правите неколку работи истовремено. Работоспособноста ви е на високо ниво. Искористете ја, но за да го подобрите квалитетот.

Вага

Спомените ќе ги совладате. Анализирајте ја сегашноста. Во исто време е можно да ви побараат деловни партнери со кои веќе сте го прекинале бизнисот.

Шкорпија

Ќе треба да пројавите упорност за да се надминат тешкотиите во деловната сфера. Настаните ќе го стават на проверка знаењето, искуството, издржливоста. Стремежот да се справите добро е доволен залог за успех.

Стрелец

Вроден ви е оптимизам и огнениот дух ќе ви помогнат да се завршат успешно започнатите активности. Контролирајте ги емоциите и држете иницијативата во свои раце. Бидете претпазливи како во бизнис, така и во однос на личните контакти. Воздржи се од крајни и одговорни одлуки и си ги штедите силите. Ќе ги реализирате идеите само во присуство на добра организација.

Јарец

Вештината ви е да работите во тим е многу важен фактор во оваа недела. Работоспособноста ви е стабилна, во состојба сте да се справите со сите одложени или задоцнети задачи. Користете го добро време за себе. Грижете се за здравјето, за зајакнување на имунитетот, за подобрување на својот изглед. Личните односи ќе се мирни, од вас зависи да направите соодветна забава.

Водолија

Релативно имате мирен период, но тоа е нешто како “затишје пред бура”. Ќе имате доволно време да ги завршите деталите на започнатите задачи. Ќе добиете финансиски приходи од стари задачи. Нема да се многу, но самиот факт е охрабрувачки. Личните односи ќе ве радуваат.

Риби

Ќе напредувате, со мали чекори. Работата ќе се одвива во фази. Во периодите меѓу нив е пожелно да организирате активностите, така што да ги повратите силите. Тешкотиите ќе се поврзани со човечко учество, а не со законодавни барања. Избегнувајте лични судири. Финансиската положба ви е стабилна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зоран Заев се прости од Баге: ТАЖНА ВЕСТ – силно ме погоди веста за омилениот другар за неговите пријатели, Благоја Стефановски Баге

Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ извика “да живее Зоран Заев”: Се огласи и Костадинов

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“. По...

Резултатите за изминатите 24 часа: Дури 2824 луѓе биле тестирани, позитивни се 1100

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...

Цеца не можеше да се воздржи: Внукот Жељко ја доведе до солзи

Хит на Интернет... Светлана Цеца Ражнатовиќ секој слободен момент го поминува со внукот Жељко и ужива со него, а што прават и како се забавуваат...

Koга е безбедно да се гледате со другите луѓе откако ќе прележите Kовид-19 – оваа грешка речиси никој не ја прави

Се разболувате. Поминуваат неколку дена, и за среќа почнувате да се чувствувате подобро. Дали е во ред тогаш повторно да започнете да се гледате...
- Advertisement -