fbpx
-8 C
Skopje

Најинтелигентните луѓе се раѓаат во овие хороскопски знаци – дали спаѓате во оваа група

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

На оваа златна петорка не ѝ е потребно дури ни друштво, бидејќи нивниот ум им е најдобар пријател. Изгледаат како многу мистериозни, но тоа е воглавно затоа што работат на брилијантни идеи и планови.

1. Водолија

Овој хороскопски знак е најмногу поврзан со филозофија. Водолиите често ја воодушевуваат околината со иновативен пристап на решавање на проблемите, а во животот чекорат со мисла дека сѐ е остварливо.

2. Шкорпија

Шкорпиите се многу чувствителни и ги обземаат турбулентни емоции. Секојдневно на себе, но и на другите им поставуваат разни интелектуални прашања, а не им е непозната ниту моќта да создадат динамика во друштвото, односно да разбијат монотонија.

3. Близнаци

Луѓето родени во знакот Близнаци, одлично се снаоѓаат во друштво, бидејќи, исто како Шкорпиите, совршено ја проценуваат друштвената динамика. Најмногу ги интересираат социолошки и политички прашања, а нивната извонредна моќ за планирање ѝ носи нова димензија на ситуацијата.

4. Вага

На вагата најважни ѝ се хармонијата и естетиката. Најчесто размислуваат за влијанието на уметноста на општата благосостојба на човекот, а секојдневно низ глава им се „мотаат“ и прашања за правда и социјални проблеми.

5. Рак

Раковите се најчувствителен хороскопски знак, а тој фактот ги врзува со непрестајно размислување за животните прашања. Многу често го забележуваат она што другите не можат, а кога се најдат во општ хаос, реагираат подобро од било кој друг знак.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -