fbpx
18.8 C
Skopje

Најново: Постои опција пратениците да гласаат тајно – партија на Албанците го бара тоа

АКТУЕЛНО

Вицепремиерот Бујар Османи кој доаѓа од редовите на ДУИ во гостување на 1ТВ вели дека за разлика од СДСМ кои ја најавија опцијата избори, тие како партија имаат став дека треба да ги убедат ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржат за уставните амандмани.

Бујар Османи во своето гостување на 1ТВ рече дека евентуална опција би било тајно гласање на пратениците, затоа што со самиот повик на бојкот не беше гарантирана тајноста на референдумот, а пратениците што гласаа добиваа закани.

Според него, Заев и СДСМ немаат намера да ги убедуваат Мицкоски и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за уставните амандмани, особено по децидните ставови на опозицискиот лидер и пратениците дека нема да дадат поддршка за амандманите

Целиот напис прочитајте го на 1ТВ – ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -