fbpx
9 C
Skopje

Не е чудо, тоа е само Веселин Вујовиќ и неговата чета!

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Ракометната репрезентација на Словенија го оствари најголемиот успех на Светските првенства, откако успеа да го освои бронзениот медал, во битката против Хрватска, победувајќи со 31:30.

Чуден и несвојствен натпревар за трето место одиграа двете селекции, каде одличен почеток имаше Хрватска, која создаде позитива, па на одмор веќе имаше позитива од пет погодоци, 13:18.

Во вториот дел продолжи убедливата игра на „коцкестите“ кои имаа и „плус осум“ со 24:16, во 40 минута од средбата. Од тогаш влегоа во серија, не се предадоа и за прв пат поведоа во последната минута со 31:30. Последниот напад не успеа да го реализира Дувнјак, кој беше изблокиран од словенечката одбрана.

Кај Словенија најефикасни со по 4 погодоци беа Безјак и Маргуч со 4 погодоци, Благотиншек имаше 3. Кај Хрватска најефикасни беа Циндриќ и Штрлек со по 6 погодоци.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -