fbpx
11.8 C
Skopje

Не издржаа! Попуштија пред депресијата …

АКТУЕЛНО

Последен во низата познати личности кои не успеаја да се изборат со депресијата и внатрешните демони е познатиот готвач и гастроном Ентони Бордејн кој беше пронајден мртов во хотелска соба. Подоцна се откри дека тој всушност страдал од депресија и дека си го одзел животот.

 

Минатата година, во многу краток временски период, се самоубија музичарите Крис Корнел и Честер Бенингтон, а неодамна и диџејот Авичи. Меѓутоа, тие не се единствените кои на овој начин го прекинале својот живот. Нив ги има во многу професионални сфери од јавниот живот, голем дел од нив и успешни во тоа што го работат.

Ернест Хемингвеј

Неговата сопруга Мери со месеци ја криела вистинската причина за смртта на познатиот писател. Таа тврдела дека тој случајно пукал во себе, чистејќи го пиштолот, но по извесно време признала дека Хемингвеј извршил самоубиство по долга борба со тешка депресија.

 

Авичи

На само 28-годишна возраст, животот си го одзеде диџејот Авичи, кој проголтал парче стакло, знаејќи дека тоа ќе предизвика неповратно внатрешно крвавење. Неговото семејство веднаш знаело што е случува, бидејќи тој подолго време зборувал дека не може да издржи и дека му е потребен мир.

Прочитајте го целиот напис на ИЗВОРОТ – Crnobelo.com

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -