fbpx
1 C
Skopje

Не се сите градоначалници и кандидати за нов мандат сиромашни

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Тоа тврдење го докажува имено анкетниот имотен лист на градоначалникот на општина Кочани и кандидат за уште еден мандат Ратко Димитровски. Според податоците за неговата имотна состојба, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ тежи околу 3,5 милиони евра. Според анализата на порталот „Мојот избор“ (www.mojotizbor.mk), Ратко Димитровски е најбогатиот кандидат за градоначалник од сите што ќе истрчаат на претстојните избори. На второто место се наоѓа кандидатот на ДУИ  за Желино, Фатмир Изаири со 110 милиони денари, а трет е Енвер Пајазити за Брвеница со 90 милиони денари. Како сиромашен не може да се определи ниту кандидатот на СДСМ за град Скопје г-нот Петре Шилегов кој располага со имот во вредност од 78 милиони денари.
Интересно е да се напомене дека најбогатите десетмина кандидати за градоначалници располагаат со вкупен имот од речиси 14 милиони евра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -