fbpx
3 C
Skopje

НЕСЕКОЈДНЕВНА РЕАКЦИЈА НА ГВАРДИОЛА ПО РЕМИТО НА СИТИ: ДА НЕ ВИДАМ НИКОГО ВО МАНЧЕСТЕР ТРИ ДЕНА!

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Ремито на Манчестер Сити на гостувањето кај Барнли испровоцира несекојдневна реакција од менаџерот Пеп Гвардиола, на кого очигледно не му се допадна фактот што неговите фудбалери не искористија многу шанси со кои можеа да ја обезбедат победата пред домаќините да израмнат.

Шпанскиот стручњак по средбата им порача на сите во клубот да земат неколку слободни денови.

– Три дена одмор за сите. Фудбалери, тренери, доктори, терапевти, технички лица, не сакам да видам никого во Манчестер. Кога веќе следниот натпревар ни е за една недела, фудбалерите може да ја одморат три дена, со три тренинг сесии ќе се подготвуваме за Лестер, а потоа не очекува подготовка за дуелот со Базел од Лигата на шампионите. Добро е да одморат бидејќи од август сме имале само една недела одмор, а допрва доаѓаат најтешките натпревари, – вели Гвардиола.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -