fbpx
7 C
Skopje

Новото дете на Роналдо ќе има две имиња, тој го одбра едното

АКТУЕЛНО

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо официјално најдобриот играч на светот, наскоро очекува раѓање на ново дете. Ова ќе биде прво Роналдово дете за кое ќе се знае која е мајка, а неговата девојка Georgina Rodriguez е веќе во седми месец од бременоста.

Како што се ближи породувањето, парот одбра име за ќерката, а на ќе се вика Алана Мартина. Интересно, едно од овие две имињата го одбра девојката на Роналдо, а другото Роналдо. Идејата на Роналдо е Алана, а на Георгина Мартина.

Да потсетиме. Кристијано веќе има три деца и тоа Роналдо Џуниор, близнаците Ева и Матеа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -