fbpx
26.8 C
Skopje

Октомври ќе биде за три знаци катастрофален, за три – најдобар годинава

АКТУЕЛНО

Октомври ќе го раздрма животот на овие 6 хороскопски знаци.

За некои тој ќе донесе многу хаос, промени, проблеми и други тешкотии, па тие едвај ќе ја држат главата надвор од водата:

1. Бик

Со оглед на тоа што Уран патува низ вашиот знак, вие сте во средината на неочекуван хаос, па затоа и ќе почувствувате големи промени периодов. Исто така, во следниве неколку недели постојат шанси да се соочите со интензивни, мистериозни и одмаздољубиви луѓе, и тоа само затоа што Венера ќе биде во ретроградна позиција во областа за партнерства и други луѓе. Знаеме дека многу сакате да бидете лоши момци и девојки, но на страна од возбудата, понекогаш ова едноставно не вреди.

2. Лав

Сонцето патува низ вашата зафатена трета куќа на комуникација, мисли, браќа и сестри и блиска мрежа, па вие сте целосно преокупирани со цел тон обврски. Исто така постојат шанси да имате и некои семејни проблеми сезонава. Вистината е дека сите имаме „ѓубре под тепихот“, и со Венера во Скорпија, едноставно немате друг избор освен да се соочите со тоа и конечно да го „исчистите“. Вие сте слични со Вагите, во однос на тоа дека мразите да ги гледате саканите вознемирени, но вистината не е секогаш убава, ниту пак треба да биде, бидејќи е вистина. Со други зборови, не плашете се да го кажете тоа што мислите кога треба.

3. Јарец

Сезоната на Вага не е ништо споредено со тоа низ што минувавте последниве неколку месеци. Но, таа сепак се порамнува со вашиот знак, и со оглед на тоа што станува збор за две кардинални знаци, оваа сезона ќе ви додаде дополнителен притисок на сегашната ситуација. Но, немојте да паничите, бидејќи ќе произлезе и нешто добро од целото ова лудило – вие ќе се спознаете многу подобро.

А, некои пак ги очекува многу возбудлив месец, полн со убави промени, патувачки авантури, успех во кариерата, силна љубов и уште многу други убавини.

1. Близнаци
Сонцето ја осветлува вашата петта куќа на забава, романса и креативност овој месец и вие ќе бидете едноставно незапирливи! Да бидеме искрени, флертувањето е вашата омилена вечерна активност, и никој не може да му одолее на сјајот во вашите очи. Новата месечината во Вага на 8 октомври ќе ви донесе и колоритни нови почетоци. Работите на нов уметнички проекти? Имате посебна личност во вашиот живот? Сè ќе биде возможно за вас овој месец.

2. Вага

Среќен роденден, Ваги! Со оглед на тоа што сонцето минува низ вашата прва куќа на селфот, сите нешта во вашиот живот што се поврзани со вашиот изглед и личниот идентитет, ќе бидат во подем месецов. Тоа воопшто не треба да ве изненадува бидејќи ова е сезоната на вашиот роденден и никој не ја сака убавината и грациозноста повеќе од вас. Исто така, вашата владејачка планета ќе биде во ретроградна позиција на 5 октомври, минувајќи низ вашата втора куќа на финансии и самовредност.

Тоа значи и дека ќе треба одново да ја евалвирате вашата самовредност, и да се ставите себеси на првото место на листата со приоритети.

3. Водолија

Ви се скита? Сонцето минува низ вашата огромна деветта куќа на патување, повисоко учење и далечни земји, па затоа и вие копнеете по авантура, возбуда и спонтаност. Вие ги проширувате вашите хоризонти и постојат големи шанси дека ќе почнете нешто сосема ново во вашиот живот, можеби дури и ќе запишете нов факултет.

Од друга страна пак, Венера, планетата на љубовта и убавината, ќе ја шармира вашата амбициозна десетта куќа на кариерата и судбината во овој свет. Па, затоа и ќе бидете дополнително атрактивни за јавноста во текот на овој период.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -