fbpx
-3 C
Skopje

ОТВОРЕНО И ИСКРЕНО: Лепа Брена проговори за односот со првата сопруга на својот маж

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Ќе признаете дека е вистинска реткост бившата и сегашната сопруга да се во коректни, па дури и во пријателски односи. Најчесто станува збор за „зла крв“, па многумина истото го мислеа и за односот на Лепа Брена и Зорица екс Живојиновиќ, првата сопруга на Боба Живојиновиќ, со која бившиот тенисер го има синот Филип.

Имено, кога Брена и Боба ја почнаа својата љубовна врска, и двајцата беа во зенитот на популарноста, а фолк-пејачката редовно го бодреше од трибините на тениските натпревари, така што нејзиното присуство беше забележано и од страна на медиумите, токму поради популарноста, но и поради фактот што тенисерот се’ уште беше во брачен однос со Зорица. Како што е познато, тој брак набрзо заврши, Брена стана госпоѓа Живојиновиќ и ги роди синовите Стефан и Виктор, а Зорица се пресели во Америка, каде што се премажи и роди деца со вториот сопруг.

Сепак, неодамнешната венчавка на Филип и младата пејачка Александра Пријовиќ беше доволен повод мајката на младоженецот да допатува во Белград, појавувајќи се во модерна зелена креација и покажувајќи близок однос со Лепа Брена. Токму затоа, интересот на јавноста се засили, па новинарите не можеа а да не ја прашаат популарната пејачка во какви односи е со својата „соперничка“.

Како и досега, така и на свадбата, Зорица и јас надгледувавме се’ да биде убави и сите да останат во добри односи“, одговори Брена, потврдувајќи дека со мајката на својот посинок е во близок и пријателски однос.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов Зеланд се тресе како вејка на ветрот: Трет силен земјотрес. Издадено предупредување за цунами

Трет силен земјотрес го погоди Нов Зеланд за само неколку часа. Магнитудата овој пат беше 8,1 степен, што е најсилна од трите земјотреси. Можни се...

Доктор Николов го повика Филипче на ТВ Дуел: Министре излезете со мене на дебата наместо да се самофалите

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните...

Ако не сакате да одите во теретана, а да изгледате згодни, ова е решение за вас (Видео)

Дечкото одлучил дека не му се исплати да оди во теретана кога Алиекспрес има достава до дома, пишуваат нашите колеги од Мотика.мк во description...

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив...

Дали сте знаеле дека во македонската азбука има две зборчиња? Погледнете!

Македонската азбука ја учиме уште во предучилишна возраст, а потоа истата ја користиме целиот живот. Но, ретко кој забележал дека во нашата азбука се кријат...
- Advertisement -