fbpx
-5 C
Skopje

Овие два хороскопски знака се родени да бидат шефови и да имаат голема кариера: Од животот ќе добијат сè!

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Овие два знака се многу јасни во своите барања и лесно го добиваат она што си го замислиле!

Дали е во прашање положбата на планетите која го одредила полето на успехот и на способноста, снаодливоста на раководна функција, не се знае, но два хороскопски знака дефинитивно се најдобри кога станува збор за шефовска позиција.

Тие се родени водачи, авторитети, а покрај тоа се и многу способни и знаат од своите работници да го извлечат максимумот. И тие имаат маани, но на патот до успехот не им пречат, па личностите родени во овие два зодијачки знаци обично се многу познати и успешни.

Најизразена карактеристика на водач во себе има авторитативниот Овен. Доблеста му е динамичноста, креативноста еланот но често му претставува проблем неговата тврдоглавост, промените во расположението и раздразливоста.

Припадниците од овој знак се многу јасни во своите барања, а иако ги поттикнуваат вработените да го даваат најдоброто од себе, тие со своите непромислени изјави може многу да ги понижат или повредат. За тие што се слични на нив им се одлични шефови, но на малку повлечените работници им се кошмар.

Поради својата доминантна природа Јарецот е роден за позиција на шеф! Сака ред, работа и дисциплина, така што ужива да ги обучува своите вработени. Нема страв од губење на позицијата, затоа што е уверен дека е незаменлив, што е дури и возможно поради неговите способности за работа.

Јарците се многу способни да го извлечат најдоброто од другите, како и да се изборат за подобра плата за сите, а мана им е тврдоглавоста и што се сигурни дека тие самите знаат сè најдобро.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -