fbpx
24.8 C
Skopje

Пандов: И Геро одбива да брани вакви лузери како Заев ФОТО

АКТУЕЛНО

Александар Пандов на својот фејсбук профил го пренесе статусот на новинарот Бранко Героски, инаку еден од најголемите поддржувачи на СДСМ, посочувајќи дека неодбранливото ни Геро не го брани.

Героски во својот статус му се обраќа на премиерот Зоран Заев, но со потсмев за неговите советници. Пандов нашиша:

И Геро одбива понатаму да брани вакви лузери, поточно да го брани неодбранливото! Бродот на Заев е торпедиран и обилно се полни со вода

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -