fbpx
21.8 C
Skopje

ПО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ: Кои пратеници го изгласаа Законот за јазици

АКТУЕЛНО

Собранието на Република Македонија со 64 гласа „за“, без против и воздржани го донесе Законот за јазици без амандманска расправа.

Еве кои пратеници гласаа за законот за јазици

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -