fbpx
10.8 C
Skopje

Погледнете како реагираше 19. годишен Панамец кога дозна дека заминува на Светско првенство

АКТУЕЛНО

Фудбалската репрезентација на Панама ќе настапи ова лето на СП во Русија, а тоа ќе биде прилика на животот за секој нејзин репрезентативец.

Еден од оние кои се најде на списокот на селекторот Хернана Дарија Гомез е и младиот 19. годишен Жозе Луис Родригез. Се работи за фудбалерот кој настапува за резервниот тим на Белгискиот тим Гента, а колку се израдува на повикот на селекторот најдобро покажува овој видео прилог.

Имено, Родригез внимателно слушаше кои играчи се повикани во Русија, а кога слушна дека меѓу нив е и неговото име напросто направи вистински хаос во собата.

 

https://twitter.com/Sporf/status/1004451396685582336?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fsportsport.ba%2Ffudbal%2Fpogledajte-kako-je-reagovao-19-godisnji-panamac-kada-je-saznao-da-ide-na-sp%2F279161

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -