fbpx
21.8 C
Skopje

После 50 години работи како секретарка: Погледнете како денес изгледа „Пипи Долгиот Чорап“ (ФОТО+ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Пипи Долгиот Чорап, приказна со која пораснаа многу генерации. Новите генерации можеби и не знаат, но култниот лик во истоимениот филм беше игран од страна на Ингер Нилсон, на возраст од само 8 години.

Нилсон е шведска актерка која денес има 58 години. Таа во својата кариера има снимено и други филмови и серии, а учествувала и на релното шоу „Kändisdjungeln“. Таа денес е среќно мажена и работи како секретарка.

Поминаа долги години по снимањето на филмот „Пипи Долгиот Чорап“, но сепак луѓето и денес ја препознаваат по карактеристичната насмевка и крупните очи.

„Пипи Долгиот Чорап“ е измислен лик на писателот Астрид Линдгрен, а книгите се преведени на вкупно 92 јазици ширум светот.

https://youtu.be/ka3nQo7IAY4

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -