fbpx
1.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

DS

240 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

MKA-2000: Заложбите за подобрување на консултантскиот сектор да се вклучат во предизборните програми

MKA-2000 претставува професионaлно здружение во коe членуваат претставници на домашни регистрирани фирми кои вршат менаџмент консалтинг услуги, меѓународни консалтинг фирми и независни консултанти кои...

(ВИДЕО) Бабичката измеша ментол бомбони и Кока кола – потоа следуваше вистински хаос

Една баба се снимала како прави експеримент со Кока кола и ментол бомбони на Тик Ток, велејќи им на гледачите дека мора да види...

Собранието нема да се распушти на 12-ти февруари, Џафери со своја изјава

Собранието нема да се распушти во среда на 12 февруари, изјави претседателот на Собранието Талат Џафери. Последен ден за распуштање е недела 16 февруери. Оваа...

Падна одлуката за Оскарот во конкуренцијаа за најдобар документарец – „Медена земја“ немаше среќа

За жал, македонскиот документарец „Медена земја“ кој беше меѓу номинираните, не ја освои престижната награда. Меѓу номинираните за најдобар документарец беа уште и „Пештерата“,...

(ВИДЕО) Одите на летување, ако врне дожд – ви ги враќаат парите

Островот Елба гарантира дека нема да врне дожд, а ако тоа се случи, хотелот во кој престојувате ќе ви ги врати парите за сместување,...

Димитров: Мизрахи не го сфаќа договорот од Преспа, ќе барам да биде разрешена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, побара разрешување на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, поради тоа што ја вратила таблата...

(ВИДЕО) Девојки – жалам за вашето разочарување

Повеќето жени сакаат големи, крупни и силни мажи. Нели, затоа се мажи - да бидат далеку посилни и да ја заштитуваат жената. Но, секојпат...

(ВИДЕО) Ќе сакате ли вакво маче?

Доколку во станот имате мачка јасно ви е дека без песок не може да ја чувате во својот дом. Мачките така ги извршуваат своите...

Математиката вели: СДСМ ја зголеми просечната плата повеќе од ВМРО-ДПМНЕ за 3 пати помалку време

Жарко Трајаноски на својот Фејсбук профил направи математичка пресметка, според која заклучува дека СДСМ успеа да ја зголеми просечната плата повеќе од ВМРО-ДПМНЕ, за...

Среде емисија во живо и „влезе“ (ВИДЕО)

Грчкиот актер Павлос Евангелопулос, кој играл некои од најголемите заводници во грчките филмови во осумдесеттите години, ја бакнал новинарката среде интервју на програма во...

„Селфито“ официјално е признаено за болест

Американската асоцијација на психијатрии официјално потврди дека константното правење на фотографии од себе таканаречено селфи, е психичко нарушување. Ваквото нарушување се нарекува селфитис и...

Цел свет не успеа, ама бугарскиот доктор го најде лекот за вирусот

Мерките за спречување на ширењето на коронавирусот се актуелни во цел свет, па така и во Бугарија,каде доктор професор Тодор Кантарџиев, директор на Националниот...

Пет митови и факти за новиот вирус

Во Кина се регистрирани 19 случаи на зараза со новиот корона вирус меѓу странски државјани, а двајца од нив веќе се отпуштени од болница....

Има и Македонци на крузерот кој е под карантин

Според последните информации добиени од министерството за надворешни работи на Јапонија, потврдено е присуство на тројца наши државјани на бродот кој е задржан близу...

Видете како новата опција на Вибер ќе ви помогне подобро да го организирате времето

Популарната апликација за комуникација Вибер најави глобално претставување на нова функција, која на корисниците би требало да им ја олесни организацијата на времето. Станува збор...

(ВИДЕО) Можно ли е луѓето да се толку клети?

Властите во Мичиген објавиле видео од спасување на жена која паднала во замрзнатото езеро додека била на риболов. Но, некои луѓе наместо тоа да...

Пилотот на турскиот авион забележал дека на листата со патници е и неговиот професор, па му приреди изненадување

Ретко видена сцена во авион. Вистинска драма се случувала во „Туркиш ерлајнс“ каде пилот дознал дека меѓу патниците се наоѓа и негов професор. Целиот случај...

Падна владата на Орбан

Падна Владата на романскиот премиер Лудовик Орбан. Со 261 глас „за“ и 139 „против“, пратениците ја урнаа малцинската центристичка влада околу законот за изборни реформи. Владата...

Син ми има 2,5 години и сака да се облекува како девојче: Збунети сме

Мајка сум на 2,5-годишно синче. Тој е ведро, весело дете, постојано е активен, со многу силна волја. Зборува нормално, а има фонд на зборови...

(ВИДЕО) Налета на фиќо и сакаше да го претекне, но се случи неочекуваното

Иако изгледа дека едноставно лесно можеше да ја претекне овој минијатурен автомобил, се случи нешто сосема поинаку, нешто што ретко кој го очекуваше. На еден...

Животна лекција која секој треба да ја прочита

Ништо не е случајно, се е тоа живот. Некој дипломирал на 22, а се вработил дури на 27, некој докторирал на 25, а умрел на...

(ВИДЕО) Прегратка преку воздух: Кинескa медицинскa сестрa со емотивнa поракa до своeто дете

Кинеските лекари и медицински сестри со денови работат во болниците поради ширењето на заразата со коронавирусот. Тие таму спијат и одмараат колку што ќе...

(ФОТО) Гасете интернет

Новата техничка министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи си се потпишала „најкултурно“ со потенцирање на своето звање, пишува Цивил Медиа. Па како инаку...

Градоначалник се маскирал во инвалид – да види како му работат институциите (ВИДЕО)

Како дел од еден необичен социјален експеримент, еден мексикански градоначалник се маскирал во лице со посебни потреби, со цел да го тестира односот на...

Ова не се купува: Родителите ја уклучиле правосмукалката, погледнете што направило кучето за бебето (ВИДЕО)

Кучето и човекот - љубов која живее стотици години. Факт е дека во друштво на животни, секое дете при растење ќе биде опкружено со...

Latest news

- Advertisement -spot_img