fbpx
4.8 C
Skopje

Познатиот пејач признава: Се разведов бидејки сопругата ме нападна физички пред децата

АКТУЕЛНО

Босанскиот пејач Ал Дино шокираше многумина со признание дека од неговата сега веќе поранешна сопруга претрпел физичко и психичко насилство, по што одлучил да се разведе од неа.

– Таа ноќ, сосема  нормално ги донесов синовите кај Ардуана. Нашиот инаку лош став понатаму ескалираше бидејќи Харун не сакаше да оди кај неговата мајка. После тоа, имаше остри вербални конфронтации меѓу нас, кои наскоро прераснаа во физичка пресметка. Ардуана ми ја кубеше косата и ме удрираше, вели  пејачот, додавајќи дека ситуацијата била најтешка за нив кога нивните синови гледале и плачеле во  обид  да ги смират родителите.

Ал Дино раскажува  дека децата го гледале судирот, па затоа се плашел од тоа како тоа ќе влијае  врз нив.

– Не сум воспитан да вршам физички напад на една жена, па затоа не се бранев во ниедно време. Јас ја молев Ардуана  да престане, не за мене, туку и за нашите деца. Јас сум разочаран од болката што ја трпеа нашите синови и се потсетуваат на  трауматскиот настан. Се плашам дека сè ќе влијае на нивниот ментален развој. Не сакав да се бранам кога мојата сопруга се сврти против мене, токму поради начинот на кој јас бев израснат и поради нашите деца “, објасни Ал Дино, кој заедно со барањето за развод поднесе неколку кривични пријави против сопругата инаку по професија водителка.

Се одлучил за  развод, веднаш штом добил копии од пораките меѓу и нејзиниот колега, а аферата ставила крај на се.

Кога официјално беа разведени по две години судски процес, Ал Дино требаше да плати алиментација за децата кои и припаднале на неговата поранешна сопруга со која не го поделил имотот бидејќи гласел на име на неговиот татко.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -