fbpx
4 C
Skopje

ПРОШТАЛНО ПИСМО НА СОПРУГАТА НА ОЛИВЕР: За неколку дена ќе се роди Марко кој едвај чекаше да го видиш!

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Три дена беше тоа што никогаш не сакаше да бидеш – важен, почитуван, сакан од сите познати и непознати луѓе. Морам да ти кажам дека се случи спонтано, без притисок. Ние дома знаевме дека луѓето те сакаат, но бевме шокирани од количеството емоции кои ги доживеавме. Имаше, Оли, три испраќања во два дена.

Ова е дел од прошталното писмо на Весна, сопругата на Оливер Драгојевиќ која една недела по неговото заминување успеа да пронајде вистински зборови и да се прости со човекот со кого делеше и добро и зло цели 45 години, пишува „Слободна Далмација“.

– Едвај останавме на нозе, но горди сме на сите случувања поврзани со тебе. Како што рече Џибони, ова море е само за тебе. Ти знаеш дека сме добро. За некој ден ќе се роди Марко, твојот шести внук кој никогаш нема да го видиш, но знаеше дека доаѓа. Малиот Тони ме праша: Бабо, што се овие свеќи пред нашата куќа?

Му реков дека луѓето ги оставаат бидејќи дедо замина. Знаеш што ми рече: Зошто ги има толку многу? Гледаш, за него и за сите нас беше само дедо и сигурна сум дека и ти тоа би му го кажал. Впрочем, така и те доживувавме – напиша Весна Драгојевиќ во емотивното обраќање.

– Знаеш колку се сакаме и тоа ти беше најголемата среќа во животот. Секогаш ќе бидеш капетан на нашиот брод и ќе пловиме каде што треба, каде што ќе ни биде убаво. Ќе не чуваш како и досега, а ние ќе го следиме твојот траг во бесконечноста – напиша сопругата на Оливер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -