fbpx
11.8 C
Skopje

Реал Мадрид пред 10 минути и официјално потврди: Кристијано Роналдо си оди

АКТУЕЛНО

Пред малку, на својота официјална фејсбук фан страна, клубот Реал Мадрид објави дека Кристијано Роналдо го напушта клубот. Притоа, тие ја објавија поздравната порака на Роналдо, во која меѓу другото тој вели:

“Чест ми беше и задоволство, во изминативе девет години да го носам дресот на Реал Мадрид, клубот со кој освоив четири златни топки и многу трофеи во првенството и лигата на шампионите.

Се надевам дека ќе ме сфатите, потребно ми е ново поглавје во мојата кариера, но Реал засекогаш ќе остане во моето срце. Хала Мадрид” – напиша Роналдо во своето обраќање кон навивачите.

Cristiano Ronaldo: "Estos años en el Real Madrid, y en esta ciudad de Madrid, han sido posiblemente los más felices de…

Posted by Real Madrid C.F. on Tuesday, July 10, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -